Aktualności

Bliżej Koni, Bliżej Siebie - Zimowanie

Wybierzemy się na ścieżkę serca wraz z końmi, które w absolutnej dobrowolności towarzyszyć będą naszym procesom, podpowiadać, jak wsłuchiwać się w siebie, jak dążyć ku spełnieniu marzeń. Konie pokażą nam, jakie naprawdę jesteśmy, pomogą nam odnaleźć drogę do siebie, odzyskać energię do tworzenia tego, czego naprawdę potrzebujemy, by odnaleźć pełnię szczęścia

To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli:
✨ pragniesz z odwagą sięgać po swoje marzenia,
✨ chcesz obudzić w sobie chęć i moc do działania,
✨ czujesz, że czas wrócić na ścieżkę Twojego serca,
✨ masz potrzebę rozwinąć swoją uważność i ufność do świata,
✨ jesteś spragniona piękna codziennych chwil,
✨ pragniesz rozpocząć doświadczanie koni, dowiedzieć się czegoś więcej o Nich lub zacząć lepiej Je zrozumieć,
✨ wzywają Cię kojące spotkania z Naturą i końmi.

 

Lato z Końmi dla dzieci i młodzieży - 2024

Zapraszamy do spędzenia 10-ciu niesamowitych dni w towarzystwie Naszych koni w otoczeniu beskidzkiego lasu... Wszyscy którzy są spragnieni kontaktu z tymi cudownymi zwierzętami znajdą go tutaj gdzie konie żyją na wolnym wybiegu, korzystająć z dobrodziejstw górskich terenów. Wszstko to sprawia ża są wspaniałymi nauczycielami dla początkujących i zaawansowanych jeźdzców.

 

Wracamy do Lasu- magórskie spotkania z lasem i końmi

Wierzymy, że najpiękniejszy rodzinny czas, to ten spędzany razem, w uważności, bliskości i wspólnym zachwycie nad pięknem przyrody, dlatego serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na weekendowe spotkania z lasem i końmi!

Magórskie Tai Chi

Tai Chi to stara  chińska sztuka poruszania się, samodoskonalenia poprzez naukę, panowania nad własnym ciałem i umysłem... A gdyby tak zaszyć się na kilka dni w górach, w lesie, na łąkach i pod okiem mistrza Tai Chi poćwiczyć w ciszy i calkowitym skupieniu nad tym co aktualnie robimy. Magórski weekend Tai Chi jest świetną okazją na poznanie tematu tej starej sztuki walki - która angażuje ciało i umysł dając  nam ,, elastyczność dziecka, siłę drwala i umysł mędrca "

 

 

 

Magórska Szkółka Leśnych Dzieci

Beskid Sądecki to miejsce gdzie tuż za progiem czeka na Was dzika przyroda, a każdy leśny strumień i górska dolinka kipi bioróżnorodnością. Wysoko ponad miastami życie zwalnia i zwraca się ku innym wartościom. Wejdźcie z Nami do świata gór, lasów i łąk, zapraszamy na rodzinny wypoczynek w sercu Beskidu Sądeckiego!

 Magórska Szkółka Leśnych Dzieci to oferta skierowana do rodzin pragnących wspólnie spędzić czas na łonie natury, albo rodziców, którzy chcą pomaszerować na wyprawę w góry Beskidu Sądeckiego wiedząc, że ich dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody pod okiem opiekunów. 

Weekendy w siodle

Wszystkich ( wiek od 5 lat w górę..) ktorzy chcą pozwiedzać konno urokliwe polsko-słowackie trasy, lub postawić pierwsze kroki w jeździeckiej edukacji - a przede wszystkim poobcować z końmi, nauczyć się co lubią a czego nie, dowiedzieć się dlaczego  Nasze konie chodzą w butach i nie mają stajni- ZAPRASZAMY na Weekendy w Siodle!!!

Pokaz slajdów: 40 dni przez Himalaje Nepalu

  • 14 marca 2020 19:00
Zapraszam na pokaz slajdów i opowieść o 40 dniowym trekingu przez Himalaje. Trek obejmował po części pętle wokół Manaslu, oraz Annapurny, jezioro Tilicho, a także dwie piękne tybetańskie doliny: Tsum, oraz Nar Phu. Będziecie mieli okazje zobaczyć przepiękne i zróżnicowane krajobrazy nepalskich Himalajów, tamtejszą faunę i florę, mieszkańców różnych ras i wyznań w ich codziennym życiu. Chętnie też odpowiem na praktyczne pytania dotyczące podobnych wypraw.
 
Prezentuje: Dominik Myszkowski - podróżnik, górołaz, jogin, amator fotografii, zafascynowany filozofią i naukami wschodu. Mieszkał i pracował w Nepalu ponad 8 miesięcy.
www.facebook.com/dominik.myszkowski
 

Pokaz slajdów z wyprawy rowerowej po Kirgistanie

  • 7 marca 2020 19:00

Historia jednej podróży na wschód. Opowieść o tym, jak w wyniku chęci spełnienia marzenia w mapie robiła się dziura, a plany w wyobraźni wypiętrzały się wyżej niż Himalaje. Jak niezbędny dobytek można zmieścić w jednym kartonie. Jak niespodziewanie zachód staje się wschodem. I jak dzięki temu, nie uprawiając jogi, a tylko jazdę na rowerze, osiągnąć upragniony kirgi-stan...

Koncert Henry No Hurry

  • 15 sierpnia 2019 19:00

Henry No Hurry!

To jednoosobowy projekt Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Henry David's GUN).

 

Jeden samochód, kilka instrumentów.

Bez pośpiechu, bez oczekiwań.

Sam ze sobą i swoimi „dziwactwami”.

Raz Henry a raz Harry.

Dr Jekyll i Mr Hyde.

 

To melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów.

 

Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne, ruszył w trasę na początku 2017 roku i do dzisiaj odwiedził... ponad 100 miejsc w kilku krajach (Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Łotwa, Estonia i inne). Henry No Hurry zagrał też trasę po schroniskach górskich, trasę po prywatnych mieszkaniach a nawet wystąpił na kilku festiwalach z OFF Festivalem Artura Rojka czy Łódź Songwriters Festiwal na czele. W styczniu 2019 roku wydany został debiutancki album Henry No Hurry.

Warto spotkać ich na trasie – zarówno Henry’ego jak i Hurry’ego!

www.facebook.com/henrynohurry

 

Management:

Agencja koncertowa Borówka Music: www.facebook.com/borowkamusic

 

Koncert Teddy JR (Holandia / folk-country)

  • 25 maja 2019 19:00

Teddy Jr. (Holandia) To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m. in. jako support przed New Model Army w Rotterdamie i Amsterdamie, grał przed Peterem Gabrielem. Występował też na kilku festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Artysta sam komponuje i pisze swoje utwory inspirując się takimi wykonawcami jak Eels, Neil Young, Frank Turner czy Tom Petty. Piosenki Teddy’ego, jak sam mówi, są: „Opowieścią o moim życiu, miłości, frustracjach, przedstawiają świata dookoła.” Podczas koncertów Teddy Jr. zabiera publiczność w podróż, podczas której poznają wielobarwny świat pełen radości. Przestrzeń ta jednak podszyta jest strachem i samotnością. Holender dzięki swojej charyzmatycznej osobowości stwarza na scenie osobliwy spektakl, w którym publiczność może aktywnie uczestniczyć. Kuba Wojewódzki po wysłuchaniu występu Teddy’ego: Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem. [Tygodnik „Polityka”]. Ten Holender wyda wiosną nowy album i ruszy w solową trasę koncertową! Strony Teddy’ego: www.soundcloud.com/teddy-jr www.facebook.com/teddyjrmusic Kontakt: Agencjaa Koncertowa Borówka Music: www.facebook.com/borowkamusic

Górski Obóz Jeździecki LATO 2023

Jeśli jesteś miłośniem koni i przyrody ZAPRASZAMY na Nasz obóz jeździecki. Termin lipiec 2022. Wspaniała przygoda- niezapomniane wspomnienia !

Pokaz slajdów Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia.

  • 2 marca 2019 19:00

Spotkanie odbędzie się w sobotę 02.03.2019 r. o godzinie 19.00 

Opowieść z drogi, bynajmniej nie o kulinariach, choć o niezaspokajalnym głodzie.
O tym, co się dzieje, gdy człowiek ulegnie szalonemu marzeniu o podróży rowerowej,
choć brak mu doświadczenia i... roweru. I o tym, że można przejechać całą Rumunię, choć 30 km to już daleko.
A że apetyt rośnie w miarę jeżdżenia...
Udało się raz, uda się kolejny - z marzeniami pod rękę, pod czułym wejrzeniem św. Fantazji, można ruszyć
dalej i wyżej. Na gruzińskie bezdroża, do których nie udało się dotrzeć stopem, a na których rower sprawdził się znakomicie.
Chcecie posłuchać? Ruszamy w drogę 2 marca 2019 r., o 19:00. Do zobaczenia!

Pokaz slajdów z Iranu

  • 16 września 2018 19:00

IRAN 2018

Iran to kraj „za żelazną kurtyną” teokratycznych islamskich rządów i międzynarodowych sankcji gospodarczych. Jeszcze do niedawna trudno dostępny, obecnie coraz bardziej otwiera się na przybyszów. Pomimo, że turystów jest wciąż niewielu, negatywne skutki rozwoju turystyki już widać – na każdym kroku pobiera się nieracjonalnie wysokie opłaty, a miejscowym europejskie twarze kojarzą się z łatwym zarobkiem płaconym w dolarach. Podróżowanie po Iranie bywa uciążliwe – pomimo nieznośnych upałów kobiety muszą nosić kompletny strój zasłaniający całe ciało wraz z włosami, trudno się porozumieć nie znając farsi i trudno coś przeczytać nie znając  pisma arabskiego. Plażowicze i imprezowicze (alkohol jest nielegalny) zupełnie nie mają tu czego szukać, za to wytrawni podróżnicy poszukujący „niebanalnych” miejsc jak najbardziej tak.

Podczas miesięcznej podróży zwiedzaliśmy nie tylko znane z przewodników skarby architektury perskiej, jak Isfahan, Sziraz, Jazd albo Persepolis, ale sporo czasu spędziliśmy na wędrówkach po tutejszych górach zdobywając najwyższe szczyty tego kraju, dotarliśmy też do tak niesamowitych miejsc jak ekstremalnie zasolone jezioro Urmia czy niewyobrażalnie piękna i gorąca Pustynia Lota.

Koncert Henry No Hurry w Chacie Magóry

  • 3 maja 2018 20:00

Henry No Hurry

 
 
3 maja w godzinach 20:00 - 22:00


[ solowy projekt Wawrzyńca Dąbrowskiego, wokalisty Henry David's Gun i Letters From Silence ]

Koncert Postman

  • 10 marca 2018 19:00

ZAPRASZAMY NA AKUSTYCZNY KONCERT KRYSTIANTYNA POCZTARA "POSTMANA" POCHODZĄCEGO Z KIJOWA. SOBOTA 10.03.2018R. O GODZ. 19.00

Pokaz slajdów z Kazachstanu

  • 13 stycznia 2018 19:00

Zapraszamy na pokaz slajdów i opowieść o wakacyjnej podróży do Kazachstanu które zaprezentują Beata Bitek i Paweł Słoń.

Impreza dobędzie się 13,01,2018 roku ( sobota ) o godzinie 19.00

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM MARCINEM JANIKIEM

  • 2 grudnia 2017 19:00

 

02.12.0217 r.. Spotkanie "Kaukaz - na styku Europy i Azji" będzie pokazem zdjęć i opowieścią o dwumiesięcznej podróży po obydwu (południowej i północnej) stronach Kaukazu. Odwiedzimy zarówno rzadko odwiedzany Azerbejdżan i Dagestan, jak i coraz bardziej popularną Gruzję, odbędziemy liczne wędrówki po mniej i bardziej znanych zakątkach Kaukazu, wejdziemy na Elbrus, Kazbek, Szalbuzdag i Samsari, odwiedzimy gruzińskie skalne miasta, wulkany błotne w Azerbejdżanie, dagestańskie wioski "wahabitów" i mnóstwo innych niezwykłych miejsc, do których niekoniecznie dotarli już turyści.
No to do zobaczenia w grudniu.
Yeti